. . .
  • Praha - Zbraslav

Benefiční koncert s Jaroslavem Svěceným

Dne 16. června v 19hod se v prostorách Zámku Zbraslav uskutečnil benefiční koncert na podporu zbraslavských seniorů. Nejvýznamnějšího českého houslistu současné doby, Jaroslava Svěceného, zde na klavír doprovodil člen České filharmonie Václav Mácha. Výtěžek ze vstupného jde na podporu projektů na „Senioři na Zbraslavi“ Nadačního fondu Josefa Nováka.

V průběhu krásného letního večera zazněly v Královském sále Zámku Zbraslav skladby od Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, Sergeje Rachmaninova či Bedřicha Smetany mimo jiné. Na závěr se diváci mohli těšit z přídavku z repertoáru argentinského hudebního skladatele Ástora Piazzolla.

20% vstupenek na koncert bylo věnováno zbraslavským seniorům a hostům Klubu aktivního stáří, Zdravotního ústavu Most k Domovu a mezigeneračního centra JULIE. Koncertem Nadační fond odstartoval další projekt, tentokrát s cílem podpory paliativní péče seniorů na Zbraslavi. Za výtěžek z koncertu, kterého se účastnilo více jak 200 diváků, budou pořízeny nafukovací umyvadla pro imobilní pacienty, díky kterým lze pacientům umýt vlasy přímo na lůžku, a to bez zbytečného, namáhavého a nepříjemného přemisťování pacientů. Zbylá část financí bude příspěvkem na zakoupení ultrazvuku, který je velmi důležitým, ale bohužel nákladným pomocníkem. Tento přístroj umožňuje lékařům zdravotního ústavu Most k domovu vyšetřování a provádění lékařských zákroků přímo u pacienta doma. V sekci Stávající projekty a Jak jsme pomohli můžete sledovat aktuality ohledně jednotlivých krocích podpory.

Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří přispěli na aktivity Nadačního fondu a podporu seniorů na Zbraslavi.