. . .
  • Praha - Zbraslav

Jak pomohl výtěžek ze IV. charitativního golfového turnaje v Mezigeneračním centru Julie

Jak pomohl výtěžek ze IV. charitativního golfového turnaje v Mezigeneračním centru Julie

Nadační fond Josefa Nováka podpořil letos v září výtěžkem z již 4. charitativního golfového
turnaje pořádaného na golfovém hřišti Prague City Golf na Zbraslavi Mezigenerační centrum
Julie. Konkrétně se podařilo získat částku 28.000 Kč.

Částky byla využita následujícím způsobem (slova paní ředitelky Mgr. Adámkové):

  • K pořízení nové fyzioterapeutické pomůcky v ceně 10.000 Kč– HEALAX I – SCHOULDER, více informací zde: https://www.ceragem-praha.cz/healax-shoulder-masaz-nejen-trapezovych-svalu/. Díky této pomůcce můžeme klientům v našem Centru denních služeb nabízet uvolňující relaxační masáž šíje, ztuhlých ramen, spodní části zad, břicha a také stehen a lýtek.  Našim klientům – dospělým a seniorům s poruchou komunikace a po cévních mozkových příhodách – límec
    výrazně pomáhá k zlepšení celkového zdravotního stavu.
  • K dalšímu vzdělávání naší odborné pracovnice zaměřeného na Feuersteinovu metodu instrumentálního obohacování (rozvoj kognitivních funkcí). Více informací o metodě zde: http://www.atc-feuerstein.cz/rubrika/30-o-metode/index.htm. Metodu již nyní aktivně využíváme při práci se seniory a klienty po cévních mozkových příhodách. Klienti s poruchou komunikace si metodu chválí, ač je pro ně velmi náročná. Cena školícího kurzu byla 10.000,-Kč.
  • Zbývající částku 8 000 Kč využijeme k pořízení další rehabilitační pomůcky – zdravotnického masážního lehátka CERAGEM – více zde: https://www.ceragem-praha.cz/produkt Lehátko působí komplexně na celé tělo, kombinuje prvky zdravotní masáže a akupresury, zmírňuje bolesti a napomáhá napravení poškozeného pohybového ústrojí. Lehátko bude důležitou součástí pohybových terapií klientů našeho zařízení. Celková cena lehátka činí 90 000 Kča v současné se snažíme sehnat zbývající finanční prostředky prostřednictvím veřejné sbírky – DMS (info o sbírce zde: https://1url.cz/FMQxW) a oslovováním firemních dárců.  Pevně věříme, že již na jaře 2019 bude lehátko k dispozici našim klientům.

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Těšíme se na další zprávy z Mezigeneračního centra JULIE.