. . .

Benefiční koncert Eben trio

Vážení přátele,

rádi bychom dnes navázali na naše společné setkání, které proběhlo 20. června a navázalo tím na setkání uskutečněná již v loňském roce při příležitostech Benefičních koncertů Nadačního fondu Josefa Nováka, na nichž v červnu za klavírního doprovodu Václava Máchy zahrál nejvýznamnější český houslista současné doby Jaroslav Svěcený a v prosinci vystoupilo impozantní uskupení Prague Cello Quartet.

Dne 20. června v 19 hod se v prostorách Zámku Zbraslav uskutečnil benefiční koncert na podporu seniorů na Zbraslavi. Tentokrát se nám zde představilo Eben Trio, které patří mezi nejvýznamnější česká klavírní tria v České republice a zahraničí. Soubor nese ve svém názvu jméno významného českého skladatele a zároveň příbuzného jednoho z umělců, Petra Ebena. Členové ansámblu jsou klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka a violoncellista Jiří Bárta. Trio koncertuje na nejprestižnějších světových pódiích jakými jsou Pařížské Audiotirum de Louvre, Mnichovský Gasteig, Kennedyho Centrum ve Washingtonu či Oriental Arts Center v Šanghai.

Stejně jako tomu bylo již při dřívějších koncertech, tak i protentokrát bylo 20% všech vstupenek věnováno zbraslavským seniorům a hostům Klubu aktivního stáří, Zdravotního ústavu Most k Domovu a mezigeneračního centra JULIE.

 

Eben Trio na Zámku Zbraslav