. . .

Vánoční benefiční koncert Prague Cello Quartet

Vánoční benefiční koncert Prague Cello Quartet

Dne 19. prosince v 19 hod se v prostorách Zámku Zbraslav uskutečnil „Vánoční benefiční koncert“ za účasti českého souboru čtyř mladých a talentovaných violoncellistů Prague Cello Quartet. Výtěžek benefičního koncertu, který se podařilo zcela vyprodat, jde na podporu „Vánoc zbraslavských seniorů“ pod záštitou Nadačního fondu Josefa Nováka.

V průběhu krásného zimního večera zazněly v Královském sále Zámku Zbraslav skladby jak od klasických skladatelů jako například Petra Iljiče Čajkovskij a Antonína Dvořáka, tak moderní pojetí skladeb od skupiny Coldplay či Queen. Skvěle hudební vystoupení bylo zpestřeno vtipným slovem skvělého Ivana Zemena.

20% všech vstupenek bylo věnováno zbraslavským seniorům a hostům Klubu aktivního stáří, Zdravotního ústavu Most k Domovu a mezigeneračního centra JULIE, tak jako tomu bylo již v červnu. Za výtěžek z koncertu, kterého se účastnilo více jak 250 diváků byly/budou realizovány tyto projekty:

  • Mezigenerační centrum JULIE oslovilo Zbraslavský hostinec a 20.12. se zde uskutečnil slavnostní vánoční oběd. Obědu předcházel asi půlhodinový sváteční koncert – dechový studentský kvartet.
  • Zdravotní ústav Most k Domovu připravil pro zbraslavské seniory dárkové balíčky. Balíčky obsahují poukázku do lékárny (možno použít i na doplatek chronické medikace), balení bylinného čaje, kalendář/diář na rok 2019, vánoční ozdobu, perník, cukrovinu a vánoční přání Mostu k domovu.
  • Klub aktivního stáří uspořádal tombolu pro seniory, s občerstvením a dárky pro seniory.
  • Dům s pečovatelskou službou plánuje výstavbu venkovního altánu pro své seniory.

Děkujeme za nezapomenutelný zážitek a vám všem, kteří jste svojí přítomností podpořili dobrou věc. Vážíme se vaší podpory a těšíme se na další setkání.

Prague Cello Quartet na Zámku Zbraslav