. . .

Vánoční koncerty

Již pomalu můžeme hovořit o tradici, kterou druhým rokem začínáme tvořit v podobě Vánočního koncertu věnovaného zbraslavským seniorům. V loňském roce jsme předvánoční atmosféru strávili s umělci z Prague Cello Quartet, kteří sál rozezněli skladbami jak od klasických skladatelů, jako například Petra Iljiče Čajkovskij a Antonína Dvořáka, tak moderní pojetí skladeb od skupiny Coldplay či Queen.

A stejně jako tomu bylo v roce loňském i letos  bychom Vás rádi srdečně pozvali na Vánoční koncert pořádaný Nadačním fondem Josefa Nováka na podporu zbraslavských seniorů, který se bude konat ve středu 18. prosince v 19 hod v prostorách Zámku Zbraslav. V sále se letos nepředstaví nikdo jiný než jeden z nejúspěšnějších českých klavíristů Ivo Kahánek.

Ivo Kahánek je označován za interpreta nevšední emocionální síly a hloubky s pověstí jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby. 

 V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem, Mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Concertino Praga aj.).  Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall. Tam v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č.4 Inkantace Bohuslava Martinů, živě přenášený televizí a rádiem BBC i českou stanicí Vltava. (oficiální stránky umělce)

Výtěžek Vánočního koncertu opět poputuje zbraslavským seniorům. Jakým způsobem výtěžek pomůže se samozřejmě všichni dozvědí v průběhu koncertu, ale i zde na webových stránkách.

Od 16.10.2019 bude možné vstupenky zakoupit přes email na adrese info@nfjosefanovaka.cz , tak jako tomu bylo u minulých koncertů. Do předmětu zprávy prosím napište „Rezervace vstupenky“. My Vám zašleme potvrzení rezervace a instrukce k platbě přes transparentní účet Nadačního fondu. Druhou možností bude zakoupit vstupenky od 1.11.2019 přímo na úřadu MČ Zbraslav u paní Velemínské – vždy v pondělí a ve středu od 8-12 a 13-18 hod. Třetí možností, která bude taktéž spuštěna od 1.11.2019 bude možnost zakoupit vstupenky on-line na portálu GOOUT.net

Cena základní vstupenky  zůstává stejná 329,- Kč, avšak na přání některých hostů zařazujeme i druhou možnost v podobě 399 Kč. Se základní vstupenkou se bude možné usadit kdekoliv v sále vyjímaje prvních 3 řad od podia, pro držitele druhé vstupenky bude rezervováno místo ve 2 nebo 3 řadě.

Již se stalo tradicí a ani dnes tomu nebude jinak. 20% všech vstupenek bude věnováno zbraslavským seniorům a hostům Klubu aktivního stáří, Zdravotního ústavu Most k Domovu a mezigeneračního centra JULIE.

Přijďte společně s námi podpořit dobrý skutek a zároveň se pokochat hudebním uměním!

Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás!